Výroba a technologie

Naší filozofií v Combat Systems je vyrábět špičkové produkty té nejlepší kvality a to by se bez kvalitních strojů zvládalo těžko.

Šicí stroje a vybavení

Při výrobě našich produktů používáme širokou škálu šicích strojů podle tipu aplikace. Pro technické a těžké šití vázaným stehem používáme stroje německé firmy Düerkopp Adler, pod jejiž křídla patří i česká Minerva Boskovice, která také vyrábí stroje nejvyšší řady M-TYPE, které jsou v různých konfiguracích páteří naší dílny. Pro šití lehkého textilu a oděvních doplňků řetízkovým stehem nám pomáhaji overlocky, flat lock nebo interlock od japonské firmy JUKI, jenž patří mezi špičku v oděvním průmyslu. Speciální aplikace provádíme na programovatelném automatickém stroji od japonské firmy Brother, který patří mezi nejrozšířenější programovatelný automat na světě. Věříme, že kvalitní strojový park je v kombinaci se zkušenostmi a precizností základní kámen pro tvorbu špičkových produktů. 

Součástí naší dílny je také CO2 laserový stroj umožňující vyřezávat MOLLE vazbu přímo do speciální tkaniny což nahrazuje tradiční popruhovou vazbu. Laserové řezání je dále použito i při samotné přípravě výroby, kdy nahrazuje stříhání a vysekávání textilních dílů a je dosaženo mnohem vyšší přesnosti a rychlosti než při manuální přípravě.

sici_stroj

 

Textilní materiály

cordura_logo

Při výrobě našich produktů používáme výhradně MIL-SPEC polyamidové tkaniny Cordura s vláknem Invista od amerických výrobců Brookwood Companies, Colorworks a Kenyon Industries. Jednobarevné varianty používáme v provedení Solution-Dyed, kdy výroba tkaniny probíhá z již obarveného vlákna. Tento způsob výroby se oproti běžnému barvení (Piece Dyed) vyznačuje mnohem lepší stálobarevností a menším počtem vad na roli. Materiály původem z USA zajišťují 100% barevnostní kompatibilitu s ostatními světoznámými výrobci taktické výstroje.

 

itw_logo

Plastové komponenty a doplňky používáme od americké firmy ITW Nexus. Tato firma patří mezi špičku v oboru vstřikovaných plastových komponentů. Veškeré plastové komponenty od firmy ITW Nexus používáme výhradně vyrobené v USA neboť jsou zárukou MIL-SPEC kvality a zároveň barevnostní kompatibility s ostatními výrobci.

 

velcro_logo

Stuhové uzávěry neboli suché zipy používáme v naší firmě od výrobce Velcro. Velcro patří mezi špičku v oboru a námi používané produkty jsou 100% vyrobené v USA dle MIL-SPEC standardů a díky tomu je zajištěná barevnostní kompatibilita s dodavatli tkanin a popruhů. Při výrobě používáme kromě klasických stuhových uzávěrů také potištěné v maskovacím vzoru Multicam nebo speciální oboustranné suché zipy One-Wrap.

 

murdock_logo

Při výrobě technického textilu pro vojenské použití bychom se neobešli bez popruhů. V Combat Systems používáme širokou škálu popruhů od amerického výrobce Murdock Webbing Company, který pro nás také vyvíjí popruhy dle našich požadavků. Popruhy od této firmy se vyznačují především extrémní pevností v tahu která dosahuje až 2700kg a vynikající životností.

 

honeywell_logo

Balistické výrobky vyrábíme ze speciálních kompozitních materiálů od americké společnosti Honeywell. Používáme aramidové netkané textílie Gold Shield a UHMWPE polyetholenové textílie Spectra Shield. Spectra shield je speciální ultralehké polyethylenové vlákno, které je zároveň 15x pevnější než ocel. Je tedy přímo předurčeno pro výrobu balistických vložek, plátů a helem.