O firmě

Společnost Combat Systems vznikla v roce 2015 pod záštitou firmy TF Corp s.r.o., jako nástupce populární textilní firmy Combat Shield, jejíž vznik se datuje do roku 1993 a v roce 2021 se společnost Combat Systems zcela osamostatnila.
Zkušeností s technickým textilem, výrobou výstroje a oděvů pro ozbrojené složky, mají naši zaměstnanci bezmála 30 let.
Combat Systems
Combat Systems
Filozofií naší společnosti je kvalitní výroba z těch nejlepších dostupných materiálů tak, aby svým majitelům sloužily co možná nejdéle. V tom nám pomáhají naši spolupracovníci s mnohaletou praxí, kteří tvoří páteř naší firmy.
Veškeré naše produkty dlouhodobě testujeme a vyvíjíme ve spolupráci s příslušníky ozbrojených složek a snažíme se tak naše produkty obohatit o poznatky z praxe. Naše výrobky můžete spatřit mimo jiné u příslušníků Policie ČR nebo u speciálních jednotek AČR. Jako jedna z mála textilních firem držíme výrobu kompletně v České republice.

Vybavení

Při výrobě našich produktů používáme širokou škálu šicích strojů podle typu aplikace. Pro technické a těžké šití vázaným stehem používáme stroje německé firmy Düerkopp Adler, pod jejíž křídla patří i česká Minerva Boskovice, která vyrábí stroje nejvyšší řady M-TYPE, které jsou v různých konfiguracích využity v naší dílně.

Pro šití lehkého textilu a oděvních doplňků řetízkovým stehem nám pomáhají overlocky, flat lock nebo interlock od japonské firmy JUKI, jenž patří mezi špičku v oděvním průmyslu.
Speciální aplikace provádíme na programovatelném automatickém stroji od japonské firmy Brother, který patří mezi nejrozšířenější programovatelný automat na světě.
Combat Systems
Combat Systems
Nedílnou součástí naší dílny je také CO2 laser, umožňující vyřezávat MOLLE vazbu přímo do speciální tkaniny, což nahrazuje tradiční popruhovou vazbu. Laserové řezání je dále použito i při samotné přípravě výroby, kdy nahrazuje stříhání a vysekávání textilních dílů a je dosaženo mnohem vyšší přesnosti a rychlosti než při manuální přípravě.

Materiály

Cordura

Při výrobě našich produktů používáme výhradně MIL-SPEC polyamidové tkaniny Cordura s vláknem Invista od amerických výrobců Brookwood Companies, Colorworks a Kenyon Industries. Jednobarevné varianty používáme v provedení Solution-Dyed, kdy výroba tkaniny probíhá z již obarveného vlákna. Tento způsob výroby se oproti běžnému barvení (Piece Dyed) vyznačuje mnohem lepší stálobarevností a menším počtem vad na roli. Materiály původem z USA zajišťují 100% barevnostní kompatibilitu s ostatními světoznámými výrobci taktické výstroje.

ITW

Plastové komponenty a doplňky používáme od americké firmy ITW Nexus. Tato firma patří mezi špičku v oboru vstřikovaných plastových komponentů. Veškeré plastové komponenty od firmy ITW Nexus používáme výhradně vyrobené v USA neboť jsou zárukou MIL-SPEC kvality a zároveň barevnostní kompatibility s ostatními výrobci.

Velcro

Stuhové uzávěry neboli suché zipy používáme v naší firmě od výrobce Velcro. Velcro patří mezi špičku v oboru a námi používané produkty jsou 100% vyrobené v USA dle MIL-SPEC standardů a díky tomu je zajištěná barevnostní kompatibilita s dodavatli tkanin a popruhů. Při výrobě používáme kromě klasických stuhových uzávěrů také potištěné v maskovacím vzoru Multicam nebo speciální oboustranné suché zipy One-Wrap.

Murdock

Při výrobě technického textilu pro vojenské použití bychom se neobešli bez popruhů. V Combat Systems používáme širokou škálu popruhů od amerického výrobce Murdock Webbing Company, který pro nás také vyvíjí popruhy dle našich požadavků. Popruhy od této firmy se vyznačují především extrémní pevností v tahu která dosahuje až 2700kg a vynikající životností.

Honeywell

Balistické výrobky vyrábíme ze speciálních kompozitních materiálů od americké společnosti Honeywell. Používáme aramidové netkané textílie Gold Shield a UHMWPE polyetholenové textílie Spectra Shield. Spectra shield je speciální ultralehké polyethylenové vlákno, které je zároveň 15x pevnější než ocel. Je tedy přímo předurčeno pro výrobu balistických vložek, plátů a helem.

Fakturační adresa: (neslouží pro zasílání zboží a vratek)

COMBAT SYSTEMS s.r.o 
Antala Staška 1859/34
Praha 4 - Krč, 14000
Česká Republika

IČ: 02850842
DIČ: CZ02850842

info@combatsystems.cz

Adresa Výroby:

COMBAT SYSTEMS s.r.o (adresa pro zasílání zboží a vratek)
Na Průhoně 3412
Mělník, 27601
Česká Republika

Číslo účtu: 12889900/5500
IBAN: CZ9555000000000012889900
BIC: RZBCCZPP